poradnik
dietetyka

Sprawdź nasze porady 1234567890

Dieta na okres wiosenno-letni

Lato to pora roku, podczas której wiele osób marzy o tym, by móc zaprezentować na plaży idealną sylwetkę. Piękna figura to wyłącznie jeden z powodów, dla których warto zadbać o odpowiednią dietę w trakcie sezonu wiosenno-letniego.

salad-374173_1280

Wiosna i lato to okres, kiedy mamy zapewniony znakomity dostęp do świeżych owoców i warzyw. Bez wątpienia warto wykorzystać tę sytuację, aby dostarczyć organizmowi cennych witamin i minerałów, które są zawarte właśnie w owocach i warzywach. Nie oznacza to jednak, że wiosną i latem można zrezygnować ze spożywania pełnowartościowych obiadów. Dobrze byłoby zatem umieścić w swoim jadłospisie zupy jarzynowe, chłodniki i warzywa gotowane na parze. Kolejną bardzo ważną kwestią jest właściwie nawadniania organizmu. Letnie upały sprzyjają utracie wody, a jeżeli jej poziom nie jest uzupełniany, to może dojść do odwodniania. Należy także zwrócić uwagę na to, że chociaż wiosną i latem łatwiej pozbyć się nadmiernych kilogramów ze względu na mniejszy apetyt, to decydując się na walkę z nadwagę trzeba starannie planować jadłospis. Konieczne jest zachowanie wszystkich zasad zdrowego odchudzania, a w szczególnie zwrócenie uwagi na to, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na ważne dla zdrowia składniki odżywcze.

Osoby, którym zależy za tym, by latem wyglądać idealnie w stroju kąpielowym, mogą sięgnąć po suplementy diety wspomagające odchudzanie. Obecnie dostępnych jest bowiem wiele preparatów, które łączą dwie bardzo ważne zalety: skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania.

comments are closed