poradnik
dietetyka

Sprawdź nasze porady 1234567890

Odchudzanie nastolatka

Wielu nastolatków chętnie żywi się tak zwanymi fast foodami i słodyczami, natomiast wolny czas spędza przede wszystkim przed komputerem. Jednym spośród efektów takiego tryby życia jest przybieranie na wadze. To właśnie dlatego wzrasta liczba odchudzających się nastolatków.

W przypadku młodych osób walka z nadmiernymi kilogramami musi być dobrze zaplanowana, ponieważ organizm nastolatka wciąż się rozwija, co wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na pewne składniki odżywcze. W celu wyeliminowania nadwagi należy zadbać przede wszystkim o ruch. Odpowiednia aktywność fizyczna prowadzi do obniżenia masy ciała, a jednocześnie przynosi inne pozytywne rezultaty, na przykład ogranicza poziom stresu i poprawia kondycję. Zmianę diety należy rozpocząć od wyeliminowania wspominanych fast foodów, słodyczy oraz innych tuczących posiłków. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na niezbędne mu składniki odżywcze. Ewentualnym niedoborom można zapobiegać poprzez stosowanie starannie dobranych kompleksów witamin i minerałów. Suplementy diety powinny być jednak wybierane pod kontrolą rodziców, aby nie doszło do przyjmowania zbyt dużych dawek witamin i minerałów. Opiekunowie muszą także zadbać o to, aby nastolatkowie nie sięgali po produkty wspomagające odchudzanie, które mogą być nieodpowiednie dla osób w ich wieku.

tape-403593_1280

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących jadłospisu dla odchudzającego się nastolatka najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z doświadczonym dietetykiem.

comments are closed